Kylvötaulukkosivun kuvituskuva.

Kylvötaulukko

Tomaatit ja chilit, kausi 2023

KylvöItäminen1. kukka1. raakile1. kypsä
🍅🍅🍅🍅TOMAATIT
Aztek (microdwarf)6.2.
Blaue Zimmertomat (microdwarf)14.1.18.1.
Venus (microdwarf)14.1.18.1.
KylvöItäminen1. kukka1. raakile1. kypsä
🌶🌶🌶🌶🌶CHILIT
Aji Cristal27.1.
Aji Fantasy27.1.
Pequante27.1.
Aji Guyana4.1.16.1.
Nepalilainen, luultavasti Dalle Khursani18.12.3.1. & 8.1.
Numex Suave Orange18.12.28.12.
Rocoto Montufar 18.12.26.12.

Tomaatit ja chilit, kausi 2022

KylvöItäminen1. kukka1. raakile1. kypsä
🍅🍅🍅🍅Tomaatit
Amish Gold Slicer26.2.2.3.27.4.10.5.4.7.
Artisan Blush Tiger 26.2.2.3.23.4.10.5.30.6.
Brandywine Black26.2.2.3.20.4.17.5.4.7.
Cherry-Mate26.2.4.3.26.4.14.5.24.6.
Jaune Flamme26.2.3.3.23.4.5.5.27.6.
Maja26.2.2.3.23.4.14.5.?
Nepal26.2.3.3.2.5.17.5.20.7.
Perfect Flame26.2.3.3.30.4.14.5.30.6.
Rosella26.2.2.3.25.4.7.5.27.6.
Tomatoberry26.2.2.3.26.4.7.5.24.6.
Mysteeri26.2.5.3.2.5.12.5.15.7.
🌶🌶🌶🌶🌶Chilit
Nepalese Bell27.1.2.2.16.5.20.6.10.8.
Aji Guyana19.1.ei itänyt
Chinese 5 Color 11.1.16.1.24.2.21.3.3.6.
Pequante 11.1.21.1.20.6. (latvottu)24.6.? (meni H:lle)
Numex Twilight 211.1.24.1.21.3.13.4.3.6.
Aji Cristal 3.1.9.1.6.3.16.3.15.5.
Aji Fantasy 3.1.11.1.9.3.19.3.29.5.
Sugar Rush Peach 3.1.8.1.19.3.28.3.29.5.
Cheiro Roxa 26.12.9.1.12.4.22.5.6.7.
Montufar26.12.6.1.12.3.22.3.29.5.
Coffee24.11.6.12.10.2.?26.2.20.4.
Pink Habanero 7.11.19.11.6.3.19.4.27.6.
Numex Twilight
(kompostiin, alkoi ränsistyä)
7.11.14.11.16.1.18.2.